Termy Szaflary

Strona nieoficjalna

Termy Szaflary
Relaks i zabawa w jednym miejscu!

Dojazd

Spakuj plecak, włóż wygodne buty i przygotuj przekąski. Lekko trzaśnij drzwiami samochodu i rusz po przygodę! Trasa do Term Szaflary jest kręta i wiedzie przez multum ciekawych miejsc. Nim dojedziesz na miejsce i pochłoną Cię bez reszty atrakcje wpadnij choć do kilku z nich. Obierz kurs przez piękną i pełną genialnych widoków drogę i zamień swoją podróż do Term Szaflary w ekscytującą wyprawę!

Najpierw wpadnij do najpopularniejszego z nich: Krakowa. Jeśli Ci się poszczęści, na zboczu Wzgórza Wawelskiego odnajdziesz ślady królów, a nad Wieżą Mariacką załomoczą skrzydła ognistego smoka. To tylko początek! Kraków to miasto z klimatem. W piwnicach kamienic przy Rynku Głównym, kryją się kultowe restauracje i kawiarnie. Te bardziej alternatywne znajdziesz nieco dalej: przy ulicy Dolnych Młynów. W starej fabryce wyrobów tytoniowych, mieści się ulubione miejsce młodych Krakowian. Kompleks modnych restauracji i klubów Tytano.

Gdy już nasycisz oczy widokami Krakowa ustaw w nawigacji trasę do Wieliczki. W odległości zaledwie 14 km od stolicy małopolski znajdziesz wyjątkową kopalnię soli. W podziemnym świecie po prostu oniemiejesz z zachwytu. Tam feria świateł odbija się na taflach jezior solankowych, skarbów żup krakowskich strzegą figury wyciosane z bloków soli, a nad tym wszystkim czuwa św. Kinga w jej nietuzinkowej kaplicy.

Z Wieliczki jedź prosto do Dobczyc. Wejdź na skaliste wzgórze i z murów obronnych niewielkiego zamku spójrz na rozległe wody jeziora. Usiądź na chwilę, odpocznij i naładuj baterie. Przed Tobą ważna decyzja: możesz skierować się do Myślenic i szybko pokonać kolejne kilometry, lub wybrać dłużą o 3 km trasę widokową, która prowadzi przez Mszanę Dolną, aż ku uzdrowiskowej Rabce-Zdrój. W tej ostatniej, w parku rozrywki Rabkoland, możesz na nowo odkryć smak dzieciństwa. Skocz też do pobliskiej Chabówki, z której - w okresie letnim - kursują zabytkowe pociągi do Kasiny Wielkiej.

Chcesz więcej rozrywki? Dzieli Cię od niej tylko 30 km! Tuż za Nowym Targiem znajdziesz jedną z najfajniejszych atrakcji Podhala - Termy Szaflary. W skład kompleksu wchodzą cztery baseny wypełnione po brzegi wysokozmineralizowaną wodą termalną. Pływanie tu jest czystą przyjemnością. Podgrzewana woda rozluźnia zmęczone mięśnie, a trzytorowa zjeżdżalnia podnosi poziom endorfin. Nie ma znaczenia czy jesteś singlem, podróżujesz w gronie znajomych, czy chcesz sprawić by wakacje z dzieciakami były jeszcze fajniejsze. W Termach Szaflary każdy znajdzie coś dla siebie. Singiel, spokojnie popływa w ciepłym basenie, skorzysta z hydromasażu i miarowych uderzeń biczów wodnych. Rodzice i dzieci spędzą radośnie czas w meandrach 55 metrowej zjeżdżalni. Najmłodsi bezpiecznie pobawią się w zbudowanym specjalnie dla nich brodziku. Paczka znajomych z kolei popływa kraulem na wyścigi i rozchlapie wodę na wszystkie strony, śmiejąc się przy tym do rozpuku.

A co, jeśli poczujesz zmęczenie, a brzuch zacznie wygrywać marsz imperialny? Usiądź wygodnie w jednej z dwóch restauracji i zjedz smaczną kolację. Gdy nad Szaflarami zapadnie noc, zamiast ruszać w dalszą drogę, przytul głowę do poduszki, otul się ciepłą kołdrą i zaśnij w jednym z czternastu apartamentów. Z samego rana skocz jeszcze na fitness lub aqua aerobic i przed porannym szczytem rusz w kierunku stolicy polskich Tatr.

Z Term w Szaflarach do Zakopanego dojechać jest łatwo. Jeśli tylko nie trafisz na korki, trasę pokonasz w nieco ponad 20 minut. Tylko po co się spieszyć? Po drodze możesz odwiedzić pozostałe górskie miejscowości. Te najbardziej malownicze to Białka Tatrzańska i równie tatrzańska Bukowina. W przeciwieństwie do Zakopanego nie jest w nich tak tłumnie.

Nawet, gdy za lasami ujrzysz górskie szczyty i Twoje serce zacznie rwać się do wędrówki, nie trać głowy! Zdecyduj się na dłuższy pobyt w Termach Szaflary. Skorzystaj z potencjału jaki daje nocleg w samym centrum Podhala. Stąd masz w zasięgu ręki nie tylko tatrzańskie szlaki lecz również łagodne wzniesienia i polany Spisza.

Adres Term Szaflary:
ul. Osiedle Nowe 20,
34-424 Szaflary
17 km od Zakopanego