Termy Szaflary

Strona nieoficjalna

Termy Szaflary
Relaks i zabawa w jednym miejscu!

Smacznie i blisko

Dzielenie się zdjęciem posiłku na Instagramie to nie Twoje klimaty? Na urlopie najbardziej męczy Cię przeglądanie opinii w poszukiwaniu restauracji na rodzinny posiłek? Chcesz po prostu usiąść i zjeść coś smacznego? Jedź na wakacje do serca Podhala. Termy Szaflary to nie tylko baseny, sauny i wygodne apartamenty. W ośrodku znajdziesz też dwie restauracje z wybornym jedzeniem.

Pierwsza z nich serwuje dania najlepszej kuchni na świecie. Jakiej? Kuchni, która budzi najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Te, w których babcia stawiała przed Tobą talerz wypełniony po brzegi zupą ogórkową lub czerwonym barszczem z jajem. Także te, w których do brzucha wpadały naleśniki napełnione słodkim serem lub pierogi z ruskim farszem obficie posypane cebulką. I te, w których oczekiwanie na dokładkę placków ziemniaczanych było wiecznością! Restauracja “Mokra” serwuje dania tradycyjnej kuchni polskiej, rzecz jasna w eleganckim wydaniu. W menu znajdziesz też typowe dania regionalne np. kwaśnicę, zapiekankę z boczkiem czy krem… z bryndzy! Menu jest różnorodne i znajdziesz w nim wiele sezonowych dodatków.

W drugiej z restauracji posmakujesz lata. Soczyste pomidory, aromatyczna bazylia i charakterny smak oliwek przywiodą Ci na myśl słoneczną Italię. Wyjadając z miski pikantną rukolę z delikatną mozzarellą i szynką parmeńską, nie będzie do końca pewne czy siedzisz wśród podhalańskich lasów, czy może wśród sosen piniowych w przydrożnej trattorii. Wycierając pszenną bagietką gęstą oliwę zapomnisz o bożym świecie, a gdy, po górskiej wyprawie, zaatakuje Cię wielki głód wybierzesz focaccię z oliwkami, pizzę na cienkim cieście z ulubionymi dodatkami lub makaron z kremowym sosem.

W obu restauracjach znajdziesz coś dla najbardziej wybrednych klientów: dzieci. Pizza, krem z pomidorów, kotlety z kruchej piersi kurczaka, frytki - to tylko preludium. Poza smacznym menu restauracje przygotowały specjalny kącik dla dzieci. Na kolorowych krzesełkach maluchy mogą do woli rysować, kolorować i lepić figurki z modeliny. A co, gdy się znudzą? Od “Mokrej” restauracji dzieli Was zaledwie parę susów od krystalicznie czystej wody w basenie i fantastycznej zjeżdżalni!