Termy Szaflary

Strona nieoficjalna

Termy Szaflary
Relaks i zabawa w jednym miejscu!

Rozgrzewająca moc sauny

Wyobraź sobie zwiewną kurtynę pary unoszącą się w rozgrzanym powietrzu. Pomieszczenie pełne kojącego zapachu ziół i olejków eterycznych i łagodne dźwięki muzyki relaksacyjnej płynące z głośników. Do tego przyjemne uczucie rozchodzącego się po całym ciele ciepła. Tak właśnie wygląda chwila relaksu w Saunarium.

W Termach Szaflary nie tylko odprężysz się w jednej z pięciu saun, ale również podniesiesz poziom odporności. Wszystko za sprawą ciepła, które na kilkanaście minut podkręci temperaturę Twojego ciała. Stan podgorączkowy uaktywni układ immunologiczny. Twój organizm ustawiony na tryb bojowy zwalczy bakterie i wymiecie toksyny.

Jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru zgromadzonej wody i przyspieszyć przemianę materii skorzystaj z sauny fińskiej. Powietrze w niej nagrzewa się równomiernie i osiąga bardzo wysoką temperaturę - pomiędzy 75 a 100° C. To bardzo dobra opcja dla osób, które nie lubią parnej atmosfery. Sesja terapeutyczna w saunie suchej trwa maksymalnie 12 minut.

Jeśli marzy Ci się chwila wyciszenia, wybierz saunę ziołową. W drewnianym pomieszczeniu panuje umiarkowana temperatura, a wyższą wilgotność możesz wytworzyć samodzielnie - polewając kamienie wodą. To, co jest w niej fajne, to kojący zapach ziół i olejków eterycznych.

Gdy potrzebujesz chwili samotności wybierz tzw. łaźnię rzymską. Nawet jeśli w saunie będą towarzyszyły Ci inne osoby to nagromadzona para wodna osnuje Cię mglistym parawanem. Temperatura w łaźni parowej jest niska i osiąga około 50 stopni Celsjusza. W Saunarium, obok tradycyjnej łaźni rzymskiej, znajdziesz również taką z klimatem. Twoją sesję urozmaicą elementy aromaterapii i uspokajające dźwięki muzyki.

Ostatnią, a zarazem najbardziej nowoczesną sauną, jest ta na podczerwień. Nie ma w niej typowego pieca. Jego miejsce zajmuje ceramiczny promiennik podczerwieni, który nagrzewa pomieszczenie maksymalnie do 60° C. Jeśli nie przepadasz za zbyt wysoką temperaturą, koniecznie spróbuj tej sauny.

Po kilkunastu minutach terapii gorącem nie zapomnij o ważnym elemencie: schłodzeniu ciała. Wejdź pod prysznic wrażeń i stań pod podświetlaną deszczownicą. Polewaj ciało na przemian letnią i gorącą wodą. Po takim natrysku odpocznij na jednym z leżaków i koniecznie uzupełnij poziom płynów! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa sauna przeczytaj ten artykuł. Dzięki niemu lepiej przygotujesz się do seansu.